pl

Skóra po 65. roku życia – zadbaj o nią z Bioliq!

Kategoria: Porady ekspertów

Przekroczyłaś już 65 lat i zastanawiasz się, jak teraz powinna wyglądać pielęgnacja Twojej skóry? Faktycznie, jej wymagania i potrzeby są znacznie większe, co nie oznacza, że niemożliwe do spełnienia.

Po 65. roku życia najczęściej wskazuje się kilka problemów: skóra bardzo dojrzała staje się nad wyraz cienka, sucha i szorstka w dotyku, wyraźnie spada też jej gęstość. Słabsze ukrwienie i niedotlenienie powodują, że znacznie wolniej się ona regeneruje oraz traci jędrność i elastyczność. Rozwiązaniem jest Bioliq 65+, linia ukierunkowana na zaspokojenie wszystkich potrzeb skóry dojrzałej. Dowiedz się, w jaki sposób Bioliq może pomóc Twojej skórze!

Po pierwsze nawilżenie

Głównym problemem skóry po 65. roku życia jest spadek poziomu nawilżenia, będący następstwem utraty naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego. Dlatego, nawet jeśli przez kilka ostatnich lat Twoja cera nie wymagała intensywnego nawilżania, a za cel stawiałaś sobie utrzymanie jej matowego wyglądu, teraz musisz zafundować jej dawkę głębokiego nawilżenia- najlepiej przy pomocy kwasu hialuronowego. Spokojnie – dzięki lekkiej formule szybko wchłaniających się kremów Bioliq, Twoja twarz nie będzie się nieestetycznie świecić.
Po aplikacji kremu, możesz z powodzeniem wykonać makijaż.

Po drugie odżywienie

Po 65. roku życia skóra zmaga się ze znaczną utratą ceramidów, które są jej naturalnym budulcem. Dlatego kluczowym elementem pielęgnacji powinno być uzupełnienie ich braków, które powodują zmiany w strukturze skóry. W kremach Bioliq 65+ znajdziesz odżywcze oleje: olej makadamia, olej arganowy oraz olej z róży rdzawej, który działa pobudzająco na komórki znajdujące się w głębszych warstwach skóry, stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo odżywiają skórę, odbudowując jej barierę ochronną.

Po trzecie odbudowa i regeneracja

Dojrzała skóra regeneruje się znaczenie wolniej, dlatego warto wspomóc ją kremem bogatym
w składniki stymulujące jej odbudowę. Należą do nich np. aktywna forma witaminy A, zwiększająca produkcję nowych komórek skóry czy witamina E, zabezpieczająca skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Warto zwrócić uwagę również na zawarte w kremach Bioliq 65+ oleje – arganowy i makadamia, które doskonale uzupełniają niedobory lipidów i ceramidów, pobudzając regenerację skóry.

Po czwarte poprawa jędrności

Jednym z częstszych problemów, które mogą pojawić się po 65. roku życia jest utrata elastyczności i sprężystości skóry. Co więcej, spada również ilość kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. Dlatego w kremach Bioliq 65+ zamknęliśmy substancje, takie jak sylimaryna, która chroni błony komórkowe oraz białka tkanki łącznej przed utratą jędrności czy ekstrakt z kiełków pszenicy, wywołujący widoczny efekt naprężenia skóry. Zawarte w kremach Bioliq 65+ oleje – arganowy i makadamia wygładzają jej powierzchnię. Dzięki temu skóra staje się wyczuwalnie gładsza oraz bardziej jędrna.