pl

Duet idealny – kwas hialuronowy i olej arganowy

Kategoria: Porady ekspertów

Pewnie nie raz zastanawiałaś się, z czego wynikają różne kombinacje składników aktywnych
w kosmetykach. Otóż wynika to z faktu, że niektóre substancje lepiej działają w duecie niż solo. Takim przykładem jest niezwykle atrakcyjne połączenie kwasu hialuronowego i oleju arganowego.

Kwas hialuronowy tworzy z olejem arganowym duet idealny, gdyż ten pierwszy doskonale wiąże cząsteczki wody w głębi naskórka, natomiast drugi zabezpiecza skórę przed parowaniem i utratą wody, intensyfikując nawilżanie.

Kwas hialuronowy – to jeden z najpopularniejszych składników używanych w kosmetyce. Znalazł szerokie zastosowanie po odkryciu, że z czasem jego zawartość w skórze zmniejsza się. Malejąca z wiekiem synteza kwasu hialuronowego przyspiesza powstawanie zmarszczek, dlatego aby zachować młody wygląd skóry, powinnyśmy stale uzupełniać jego ubytki. Kwas hialuronowy, zapewniając odpowiednie nawilżenie, skutecznie eliminuje jeden z najczęściej pojawiających się problemów cery dojrzałej czyli suchość i szorstkość. Niedostatecznie nawilżona skóra traci barierę ochronną, staje się krucha i bardziej podatna na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Dlatego, aby zachować efekt nawilżania na dłużej, warto sięgnąć po olej arganowy, który doskonale zatrzymuje związane przez kwas hialuronowy cząsteczki wody. Dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry, zmniejszając parowanie wody. Dodatkowo, uzupełnia niedobory lipidów
i ceramidów,  wygładzając jej powierzchnię.

Efektem połączenia kwasu hialuronowego i oleju arganowego jest skutecznie nawilżona, jędrna i gładka skóra, odporna na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Duet ten zapewnia skórze intensywne odżywienie i regenerację, a także przywraca jej witalność i zdecydowanie młodszy wygląd.